17 лютого 2016 року
Відкритий урок з математики в 1 класі
Тема : Закріплення вивченого матеріалу. Розв'язування прикладів
і задач.
Порівняння виразів.
Мета: закріпити вміння учнів порівнювати вирази і числа,
розв’язувати задачі на
знаходження суми і різниці за скороченим
записом умови, вміння застосовувати
переставний закон додавання, будувати
відрізки, встановлювати істинні чи хибні
висловлювання, розрізняти геометричні фігури,
розвивати логічне мислення
учнів, пам'ять , увагу;
викликати інтерес до
пізнавальної діяльності.
Обладнання: презентація до уроку, рибки з прикладами для усного
рахунку, картки для групової роботи.
Хід уроку
І.Організація
учнів до роботи
Всі готові до уроку?
Тож
гаразд,
часу
не гаймо
І
урок наш починаймо!
ІІ
Актуалізація опорних знань учнів
Казочки знають всі діти на світі.
Добре з казками на світі нам жити.
Нас розважають вони і навчають,
Завжди корисними казки бувають.
Відгадайте назву першої казки. – Герой якої казки просив
тата зробити йому човен і весельце?
Завдання від Телесика:
а) Математична
розминка:
o
Числа 0,5,7,4,1.3
збільшити на 2
o
Числа 10.2,5,4,8
зменшити на 2
б) Кругові
приклади(учитель роздає дітям рибки і вони обчислюють приклади і чіпляють рибки на
дошці)
-
Допоможіть Телесику
ловити рибку:
4+5= 9-3=
6+1= 7-2=
5-5= 0+8=
8-5= 3-2=
1+1+0= 2+2=
Завдання від героїв казки «Рукавичка»
в)
Каліграфічна хвилинка
-
Скільки звірят було
у рукавичці?
Напишіть каліграфічно рядочок цифри 7.
г) Цікаві
задачі від звірят із рукавички:
·
Якось бігло через ліс 8 кіз.
П`ять були з них білі-білі.
Ну а решта - сірі - сірі.
Скільки бігло через ліс сірих кіз?
(8-5=3)
· В`яже
бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
"Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки,
Бережіть, не загубіть!"
Скільки всіх? Перелічіть! (2+2+2=6).
·
Робота в парах
Хто мишенят зранку будив?
Хто на млин ходив?
Намолов борошна мішок?
Пирогів напік багато
І запитав друзів строго:
-
Що ви робили ,
мишенята,
Від світанку й до заходу?
Веселилися
цілий день,
Вам
працювати було лінь!
А тепер за
стіл сідаєте?
Подаєте голосок?
Ні,
спочатку потрудіться
І
прочитайте «………».
Порівняння виразів і чисел (с.86,
впр.1)
Порівняйте вирази і числа; числа і вирази
7 5-2 8-8 8
4 9-5 10+0 10
ІІІ
Узагальнення и систематизація знань, умінь і навичок учнів
1.
Завдання від
Колобка.
Так набридло на
віконці
Все на сонечку
сидіть.
Я візьму і
покочуся,
Щоб побачити весь світ.
Побудуємо
відрізки як підкажуть нам у книжці
·
Розвязування задач
за скороченим записом умови задачі.
Побудова відрізків (с.86, впр.3)
1 відрізок -9 см
2 відрізок -? На 4 см коротший
9-4=5 (см)
Відповідь: 9 см.
І 5 см І
І 9 см І
1 відрізок -4 см
2 відрізок -9 см
на ? довший
Порівняйте відрізки. Як дізнатися на скільки один
відрізок довший від другого? ( Потрібно від 9 відняти 4)
9-4=5 (см)
Відповідь: на 5 см
·
Робота в групах.
Завдання від «Ріпки».
На городі
виростала,
Сили набирала,
Непомітно, дуже
швидко,
Великою стала.
Став тут дід
усіх гукати
Та красуню
рвати.
А цю казку,
діти, ви
Встигли
відгадати?
Розв' язування прикладів
Знайти значення виразів
1 група
|
2 група
|
3 група
|
5+4-3
|
10-6+4
|
8-4-3
|
1+4+2
|
3+3+2
|
9-5+4
|
10-6-4
|
8-5-3
|
3+4+2
|
Представники груп презентують результати роботи
*Робота над
задачами (с.86, задачі 4,5)
Завдання від Курочки Ряби
Маленьке,
сіреньке,
Біди наробило,
Щось біле кругленьке
Хвостиком
розбило.
Сумує
бабуся і плаче,
Дідусь
витирає сльозу,
А
курочка кудкудаче:
«Я вам золоте принесу».
На виставці гончарного мистецтва в музеї українського
побуту діти придбали 2 маленьких глечики, 3 горнятка і 4 розфарбованих півники.
Скільки всього сувенірів придбали діти?
Задача 4
Гл. – 2
Г.- 3
?
П. – 4
Аналіз задачі:
-Про що розповідається в задачі?
-Що нам відомо в задачі про глечики?
-Що нам відомо в задачі про горнятка?
-А скільки ж придбали півників?
(під час аналізу задачі умова записується на дошці)
-
Що запитується в
задачі?
-
Як дізнатися
скільки всього речей купили діти?
(Поступово додати )
(Робота над задачею проводиться так, що учні використали
переставну властивість дії додавання)
2+3+4=9 (с.)
3+2+4=9(с.)
4+3+2=9(с.)
*ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Завдання від Кози-Дерези
Вигнав
дід козу із хати —
Та
й пішла вона блукати:
Всі
козу ту виганяли,
Рак
козуню ущипнув,
Зайцю
хатку повернув.
Задача 5 (самостійно)
9-5=4 (в.)
Висловлювання
істині чи хибні?
Завдання від Солом’яного Бичка
Я
— бичок-третячок,
Солом’яний
у мене бочок.
Із
соломи дід зробив,
Бік
смолою засмолив.
Які висловлення істинні, а які хибні?
Влітку іде сніг (-)
Всі птахи літають (-)
Одеса-столиця України (-)
Дніпро –річка (+)
·
Робота з геометричним матеріалом
Який квадрат складається з трикутника і п'ятикутника?
ІУ. Підсумок уроку
*Підсумкова бесіда
Казки люблять
всі на світі
І дорослі, і малі.
Кожна казка незвичайна,
Незамінна для усіх.
-Молодці, діти. Дякую Вам за вашу чудову працю!
ТЕМА: СЛОВА — НАЗВИ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ (У САДОЧКУ Й НА ГОРОДІ)
Мета: узагальнити знання унів про слова тематичної групи «Овочі та фрукти»;
збагатити та активізувати лексичний запас дітей;
формувати вміння зв’язно висловлюватися;
розвивати вміння будувати речення на задану тему, діалогічне мовлення, спостережливість, пам’ять;
прищеплювати любов до рідної мови, викликати бажання дбати про своє здоров’я.
Словник: баклажан, буряк, гарбуз, горох, кабачок, капуста, картопля, квасоля, морква, огірок, перець, помідор, редька, часник, цибуля; абрикоси, груші, яблука, сливи.
Обладнання: презентація, предметні малюнки із зображенням овочів та фруктів, корзини на дошці, імітація магазину, набори фішок для звукового аналізу слів, паперовий кубик, конверти з наборами слів для роботи в парах.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Пролунав дзвінок,
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
II. Мотивація навчальної діяльності
II. Мотивація навчальної діяльності
1.Відгадування загадки
Він сміливий і веселий,
Дружать з ним П’єро, Мальвіна,
Шкода, що не любить школу
Дерев’яний... (Буратіно).
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Дівчинка Мальвіна з блакитним волоссям вирішила зайнятися вихованням неслухняного хлопчика. Але він не може справитись із її завданнями самостійно. Тому сьогодні на уроці ми допоможемо Буратіно вчитися і самі вивчимо нові слова, вчитимемося використовувати їх у своєму мовленні.
IV. Опрацювання нового матеріалу
1. Словникова робота
— Спочатку Мальвіна показувала предмети, а Буратіно треба було їх назвати.
Допоможемо хлопчику.
2. Гра «Розклади в кошики»
— Мальвіна дала Буратіно два кошики і загадала розкласти в них усі продукти : окремо овочі, окремо фрукти. Допоможіть хлопчику виконати це завдання.
Діти виходять, беруть по одному предмету і розкладають у кошики.
Діти: - Капуста — це овоч. Вона росте на городі.
3. Гра «Чарівна скринька»
—Буратіно дякує вам, бо не впорався б без вашої допомоги. А Мальвіна приготувала наступне завдання: «Чарівну скриньку»
(Учитель ховає у скриньку предмети (малюнки). Діти за ознаками впізнають їх.)
- Кругле, тверде, червонощоке, соковите, солодке... (яблуко).
- Круглий, червоний, гладенький, м’який, соковитий... (помідор).
- Довгастий, зелений, колючий, солоний... (огірок).
- Синя, маленька, м’яка, соковита, солодка... (слива).
4. Побудувати звукові моделі слів:
І ряд – помідор /- о = о – о -/
ІІ ряд – огірок /о = о – о -/
ІІІ ряд – слива /- - о – о /
5. Робота над прислів’ями. Робота в парах.
- За те, що правильно виконали завдання, кожна парта отримує лист від Мальвіни.
1. Скласти прислів’я зі слів і пояснити їх зміст.
• Що влітку вродиться, то взимку згодиться.(на яблучках)
• Осінь збирає, а зима з’їдає.(На помідорах)
• Осінь усьому рахунок веде. (На огірках)
2. Дібрати схему, яка підходить до їхнього речення.
(Яблучка) І_ ___ ___ , _ ___ ___ .
(Помідори) І__ ___ , _ ___ ___ .
(Огірочки) І__ ___ ___ ___ .
6. Фізкультхвилинка
7. Складання опису
Складаючи опис предмета, можна використати кубик, зроблений із паперу, на кожній грані якого зображені умовні позначки.
• Райдуга — колір предмета.
• Долоня — яким є предмет на дотик.
• Два яблучка (велике і маленьке) — розмір предмета.
• Геометричні фігури (квадрат, трикутник, круг) — форма предмета.
• Знак питання — додаткові відомості про предмет.
Учитель показує учням по черзі кожну з граней кубика, а кожний учень називає ознаки предмета.
Наприклад:
Яблуко велике, кругле, червоне, гладеньке, тверде, соковите. Яблука — це фрукти. Вони ростуть у саду. З них варять узвар, варення. Яблука корисні, в них міститься багато вітамінів.
8. Складання діалогу «Магазин "Овочі — фрукти”»
1)Підготовча робота.
- Поки ми виконували завдання Мальвіни, вона відправила Буратіно в магазин і попросила купити овочів для юшки. Але біда в тому, що Буратіно ніколи не був у магазині і не вміє себе поводити.
— Чи ходили ви з дорослими до магазину?
— Чи доводилося вам самим будь-що купувати?
— Як слід поводитися в магазині?
— Які слова обов’язково потрібно вживати?
2)Колективне складання діалогу під керівництвом учителя.
— Уявіть, що мама зібралася варити юшку і попросила вас піти до магазину купити овочів.
— Добрий день!
— Вітаю вас! Що б ви хотіли купити?
— Прошу.
— А чи є у вас кріп і петрушка?
— Так, звісно. Візьміть!
— Дякую.
— Приходьте до нас ще. До побачення!
3)Складання учнями діалогів.
— Купіть фруктів для компоту.
— Купіть овочів для салату тощо.
4) Бесіда про користь овочів та фруктів.
— А чому люди купують, або вирощують овочі та фрукти?
- Чим корисні овочі та фрукти?
- Ось і Буратіно це зрозумів і дає пораду вам (читають на екрані):
Фрукти корисні усім —
І дорослим, і малим.
Файні будуть щоки
Від фруктових соків.
9. Добирання антонімів.
- Буратіно не завжди хоче робити так, як вчить його Мальвіна. Тому часто робить все навпаки. Уявіть себе в їхній ролі. Дівчатка будуть Мальвінами, а хлопчики – Буратінами. (Дівчатка виходять до дошки)
За формою: - Огірок довгастий, а помідор... {круглий).
За смаком: - Яблуко солодке, а слива... {кисла).
За розмірами: - Гарбуз великий, а буряк... {маленький).
За кольором: - Абрикос жовтий, а горох... {зелений).
10. «Пригости зайчика»
Ішла лісом Мальвіна і несла в кошику овочі та фрукти. Раптом вискочив із-під куща зайчик — маленький, переляканий, голодний. Пригостила його добра дівчинка:
— Ось тобі, зайчику, капустки на сніданок — велика, кругла, зелена. Сто листочків-одежинок на ній! Листочки в неї соковиті, солодкі. Хрумкай на здоров’я!
Діти складають аналогічні розповіді:
— Чим би ви пригостили їжачка? Білочку?
— Що б сказали їм?
IV. Підсумок уроку. Рефлексія.
— Який у вас настрій? Чому?
— Що найбільше сподобалось на уроці?
— Чого навчилися?
1. Гра «Так — ні»
До дошки виходять двоє учнів. Один із них заплющує очі, другий обирає один із предметів, ховає у скриньку. Перший учень розплющує очі, ставить питання другому учневі, який може відповідати тільки «Так» чи «Ні».
— Це овоч?
— Так.
— Він зелений?
— Ні.
— Він червоний?
— Так.
— Розкажіть про все, чого навчилися, удома спробуйте разом із батьками скласти свою загадку про ваш улюблений овоч або фрукт. У загадці опишіть його форму, розмір, колір, смак, на що схожий предмет, зазначте його властивості.
Відкритий урок з математики в 1 класі
Зимові розваги
n
ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 2. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 2. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2;
вправляти у розв'язуванні прикладів виду 7 + 2 + 1; 8 – 2 - 2;
у складанні й розв'язуванні задач;
вдосконалювати обчислювальні навички;
виховувати акуратність, створити святковий настрій.
Обладнання: зображення сніжинок на дошці, набори цифр; диференційовані картки з математичними виразами, картки з ланцюжками прикладів для роботи в парах; картки для повторення складу чисел; зображення ялинки на дошці, малюнок санчат, опорна схема, презентація.
Урок розпочнемо гарненько.
Приготуйтесь працювати,
Багато цікавого пізнавати.
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
- Як ви розумієте ці слова?
- На сьогоднішньому уроці ми не просто будемо рахувати, а й пригадаємо найвеселіші зимові розваги дітей.
Взимку на землю падають сніжинки і до нас залетіли вони. Зіграємо зі сніжинками у гру «Мовчанку». (Робота з сигнальними картками)
2. Гра «Будуємо снігову фортецю»
(Учням роздані сніжки , на яких записано склад чисел з пропущеними числами. Треба оголосити склад числа і прикріпити сніжку до фортеці на дошці)
3. Робота над задачами «Ліпимо сніговика». (Учитель читає задачі. Коли задача розв’язана, то з’являється частина сніговика на екрані.)
1) Оля знайшла 8 ялинових шишок і 1 соснову.
— Поставте запитання так, щоб задачу можна було розв’язати дією додавання.
2) У вазі лежить 4 яблука, а груш на 1 більше. Скільки у вазі груш?
3) На подвір’ї грали у сніжки 7 дівчаток, а хлопчиків — на 1 менше. Скільки хлопчиків грало у сніжки?
4. Каліграфічна хвилинка
— А тепер проїдемось на саночках. Яка цифра заховалась на санках? Запишіть рядочок цифри 2.
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи вже берусь
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 59)
- На санках дуже весело з’їжджати з гірки.. Отож, поїхали
— Розгляньте гірку з таблицею додавання числа 2.
— Що ви помітили? (Перший доданок збільшується на 2, другий залишається без зміни, результат дії — сума — теж збільшується на 2.)
— Прочитайте всі приклади. Яке число додавали в кожному прикладі? (2)
— Тому таблиця й називається «Додати 2».
— Розгляньте гірку з таблицею віднімання числа 2.
— Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 2. Яке число віднімали в кожному прикладі? (2)
— Тому таблиця й називається «Відняти 2».
Завдання 1
— Розгляньте числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?
— Скільки всього додали? Як додавали? Скільки всього відняли? Як віднімали?
Завдання 2 (робота в парах)
Незабаром веселе чарівне Новорічне свято. А тому приготуємо гірлянди для свята.
— Додавайте по 2, починаючи з числа 4.
— Віднімайте по 2, починаючи з числа 9.
Завдання 3
Приготуємо новорічні частування.
— Поясніть, як за малюнками складали приклади. Знайдіть відповіді, користуючись таблицею додавання числа 2.
А тепер треба прибрати ялинку до свята. Запишіть у зошити приклади з новорічних кульок, обчисліть їх, а прикрасу почепіть на ялинку.
— Розв’яжіть приклади. Назвіть приклади з однаковими відповідями. (4 + 2; 8 – 2; 3 + 2; 7 – 2; 1 + 2; 5 – 2; 2 + 2; 6 - 2). Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання. (5 + 2; 6 + 2; 7 + 2; 8 + 2)
Завдання 5
Для того, щоб отримати подарунок від Діда Мороза, потрібно розв’язати задачу 5, с. 59.
— Хто сидів у лисячій норі?
Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
— Прочитайте тільки відповіді кожного стовпчика. (У першій таблиці відповіді становлять ряд чисел від 3 до 10, а в другій — від 1 до 8.)
— Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.
— Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.
— Знайдіть приклади з відповідями 5; 8; 9.
— Яке число стоїть між 6 і 8?
— Прочитайте приклад з такою відповіддю.
2. Робота з презентацією «Пограйся зі сніговичками»(закріплення таблиць + і – 2)
2. Розв'язування прикладів, використовуючи таблиці додавання і віднімання числа 2
8 + 1 - 2
6 – 2 + 1
5 + 1 - 2
На яблуні росло 8 яблук, а на сосні — на 2 яблука менше. Скільки яблук росло на сосні?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Прочитайте відповіді таблиць «Додати 2», «Відняти 2».
— Ми рахували?
— Ми писали?
— Ми задачі розв’язували?
Немає коментарів:
Дописати коментар